بلیط قطار در چین

تعطیلات خانوادگی از طریق چین توسط قطار به عنوان دیوانه ای نیست که شما فکر می کنید. در اینجا چند نکته برای انجام سفر هموار است.

وقتی که من شروع به برنامه ریزی سفر خانوادگی به چین کردم، امیدوار بودم مسیری را با راه آهن هدایت کنم. ما با یک ماجراجویی به پایان رسیدیم که، من مطمئن هستم، در مدت زمان بسیار طولانی در حافظه کودکان ما قرار می گیرد.

شروع کنیم

برای شروع، من به مردی در صندلی شصت و یک (seat61.com) تبدیل شدم که وب سایت آن یک گنجینه قابل اعتماد برای اطلاعات مفید در مورد خدمات قطار در سراسر جهان است – خرید اینترنتی بلیط قطار در چین. آنچه که او در مورد چین به او گفت، امیدوار کننده بود: قطارهای سریع و مدرن در مسیرهای اصلی میانجی، با کابین خواب راحت و ماشین های رستوران. از همه مهمتر، هزینه ها برای پول بسیار ارزشمند بود: برای مثال، یک خواب راحت از پکن به شانگهای هزینه های RMB500 (45 پوند) برای هر نفر در صورت خرید مستقیم از ایستگاه در پکن. تنظیم کنید که در برابر هر چیزی از ۱۰۰ پوند به ۲۰۰ پوند برای هر نفر برای یک پرواز، یک محل اقامت شبانه اضافه کنید و به وضوح معامله کنید.

اشکال این است که کرسیها تنها ۱۰ تا ۲۰ روز قبل از تاریخ سفر در قطارهای پرطرفدار و کمتر از ۱۰ روز در مسیرهای دیگر به فروش میرسند. نه تنها این، اما رزرو رزرو مرکزی وجود ندارد، بنابراین شما فقط می توانید بلیط برای یک سفر خاص در ایستگاه اصلی را دریافت کنید. به عبارت دیگر، برای سفر که در ذهن ما شکل گرفت (پکن به سیان به شانگهای به هنگ کنگ)، ما باید در سه ایستگاه مختلف برای رسیدن به سفرهایی که میخواهیم انجام دهیم.

اگر به طور مستقل مسافرت می کنید، ممکن است درست باشد، و روز به روز برنامه ریزی نشده ای داشته باشید، نباید به قطاری دقیق که بعد از آن می روید بروید. اما همسرم جین و من با دو پسر جوان مسافرت می کردند، بنابراین استرس شغلی آنها و دفاتر بلیط برای فکر کردن بیش از حد زیاد بود، بجز هر چالشی که در آن زبان رخ می داد.

رزرو با یک عامل

پاسخ این است که از طریق یک نماینده رزرو، که می تواند شما را برای انجام دادن کارهایتان، کتاب بخواند. Seat61.com برخی از وب سایت هایی را پیشنهاد می دهد که تا ۶۰ روز پیش رزرو می کنند و بسته هایی را در مسیرهای محبوب و پرتاب در هتل ها و تورهای رزرو می کنند که ۹۰ روز قبل قابل رزرو می باشند. اما من می خواستم با برنامه سفر ما درگیر شود تا کل جاده ای را در نزدیکی شانگهای و برخی مکان های دیگر به راه اندازد. یکی از سایت هایی که من ذکر کردم، یک سرمایه گذاری مشترک بین یک گروه چینی و سفر شرق شرقی مستقر در لندن بود، بنابراین با شرق مستقیم تماس گرفتم. این یک میزبان بسته های ویژه داشت و می توانست یک برنامه سفر را طراحی کند.

در نهایت ما یک برنامه داشتیم: سه ​​شب در پکن با یک سفر نیمروز از شهر ممنوعه؛ یک شب با یک تور از جنگجویان سرخ مایل به قرمز به خواب در Xian؛ خواب به شانگهای برای سه شب با تور Yuyuan / شهر قدیمی؛ و خواب به هنگ کنگ بسته به هزینه تقریبی ۵۹۵ پوند در هر نفر بر اساس دو سهم در هتل های سه ستاره (به غیر از پروازهای به و از چین). ما برای دیدن زلزله و بازدید از باغ های معروف نزدیکی سوژو، هزینه بیشتری پرداخت کردیم.

قطارها

ایستگاه غربی پکن بزرگ است، اما هیئت مدیره بزرگ آن، به سبک فرودگاه، به سرعت توده ها را به چندین اتاق انتظار بزرگ و مجزا که در یک یا دو قطار خدمت می کنند جدا می کند. برای کسانی که شخصیت های چینی را نمی خوانند، هر قطار دارای شماره است: T43، Z94 و غیره.

جین و من ایده قطار خواب را به پسرانمان، ادی هفت و Finlay پنج، به عنوان یک هتل که در آن شما خوابید در یک شهر و در یکی دیگر از خواب، توضیح داد. آنها این مفهوم را دوست داشتند، اما واقعا، نیازی به فروش سختی نداشت: این یک قطار است، تخت دو نفره ای دارد. هنگامی که زمان به هیئت مدیره آمد و ما کابین خود را پیدا کردیم، حکم فینلی به روشنی بیان شد: “این دروغ است.”

در هر یک از سه سفر قطاری که ما انجام دادیم، کابین ها همان طراحی و طراحی کاملی داشتند: چهار لنگه با لباس سفارشی تاشو، یک میز کوچک با یک گلدان گل و یک کوزه گرم گرم عایق بندی شده، فضای محفوظ در حفره حفره ای بالای راهرو یک سوکت پلاگین و صفحه نمایش تلویزیون های کوچک در پای تخت ها نشان می دهد که ترکیبی از فیلم های متنوع است، برای گوش دادن به هدفون های ارائه شده.

آنها همچنین دارای یک سخنران عمومی در دیوار بودند که از آن اعلامیه های دو زبانه ای در لوله های لوله کشی به نمایش گذاشته شد. چند ساعت طول کشید تا یک دکمه حجمی داشته باشد. همانطور که ما در پکن ایستاده بودیم در حال انتظار برای خروج، ما نیز از یک صدای ضربه زدن عجیب و غریب آگاه شدیم – که به نظر می رسید یک فروشنده نوشیدنی روی پلت فرم است که با استفاده از یک کک می تواند بر روی پنجره در یک پیشنهاد آخرین لحظه به فروش اسنک بیشتر قبل از خروج .

هر واگن دارای یک توالت غربی سبک در یک طرف و یک توالت از نوع شرقی شرقی بود، یک حمام با سه غرق برای شستشو و مسواک زدن و یک شیر آب داغ برای پر کردن قوری برای چای یا رشته فرنگی. همانطور که بانک ها به چهارم تقسیم می شوند، مسافران انفرادی و زوج ها باید با غریبه ها به اشتراک بگذارند. صندلی هایی که در پایین کابین قرار دارند در لحظات خصوصی، تماس تلفنی و یا یک نقطه آرام خواندن در مسیریاب قرار می گیرند.

پیش از آن که در خوابگاههای هندی سفر کرد، کمبود هرج و مرج خوشایند بود. کابین ما خودمان بود – قبل از اینکه آنها را در زمان خواب بگذرانند، هیچ صندلی اشتراکی با هوی پوللو وجود ندارد. و اطمینان اضافه شده بود که آنچه که بلیط ما گفت – قطار، حمل، اسکله – در واقع چیزی بود که ما دریافت کردیم.

نویسنده نوشته: hosseini

دیدگاهتان را بنویسید

شاید دوست داشته باشید

هتل استقلال پارسیان تهران

هتل استقلال تهران، یکی از بهترین هتل‌های مجموعه‌ی پارسیان

تاریخچه وقتی صحبت از هتل های تهران به میان می

سفر به ایران

سفر به ایران به عنوان یک زن تنها

وقتی تصمیم گرفتم به خودم و به عنوان یک زن

دیوار چین

راهنمای کامل گردشگری در چین

اگر قصد سفری تجاری یا تفریحی به چین را دارید،