سفر به ایران

وقتی تصمیم گرفتم به خودم و به عنوان یک زن به ایران بروم، واکنش هایی که از دوستان و خانواده شان داشتم، از سرگرمی به نفع من بود و از طرف من ترس و وحشت زده بود. من در مورد مهاجرت ایرانیان و در سفر به من گفتم که چیزهای مختلفی برای انجام دادن ندارند تا به دردسر بیفتند.

سفر به عنوان یک زن بدون ناراحتی نیست. مسافران زن باید در هر زمان باید روسری را بپوشند. من باید در مورد جایی که من می روم مراقب باشم و سعی نکنم بیش از حد بسیاری از کوچه های تاریک و یا به هر موقعیت بی دست و پا زدن. اما هنگامی که از فرهنگ اطراف آگاه می شود، قایقرانی صاف است.

به عنوان یک ملیپوش دو نفره فیلیپین و استرالیا، من برای رسیدن به ویزا واجد شرایط هستم، اما برای حفظ امنیت، من برای پیشبرد آن درخواست دادم. یک ماه طول کشید، اما هیچ سکه ای (به جز زمان لازم) وجود نداشت. در هنگام ورود من به فرودگاه شیراز، من عرق را تمرین کردم که پاسخ های من را به تمام سوالات احتمالی که می توانستم بپرسم انجام دهم. با این حال، یک بار در میز مهاجرت، یک نگاه سریع، لبخند و “لذت بردن از ایران” – و من در راه من هستم.

با این حال، برای کسانی که در پاسپورت انگلیسی و آمریکایی مسافرت می کنند، روند بسیار سخت تر است. آنها باید با یک راهنمای تعیین شده توسط دولت سفر کنند، که هر روز گزارش می دهد تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان در مسیر توریست قرار می گیرند.

شیراز

شیراز به عنوان شهر شاعران شناخته شده است و سخت نیست که ببینیم کجا الهام می گیرند. من از مسجد ناصر المولک رنگارنگ در صبح می بینم، زمانی که شیشه های رنگ آمیزی آن منعکس کننده ای است که روی زمین رقص می کند. بعد از ظهر، من به باغ خوشایند اختصاص داده شده به یکی از شاعران معروف شهر، حافظ، که در آن ballads ایرانی آرام از سخنرانان و هواداران جمع شده در خوشه به جشن شعر او. من کوچه ها را از بازارش کشف می کنم، جایی که فروشنده های فرش در شمع های آنها دچار سوزش می شوند، بوی ادویه های مختلف من را در هر گوشه ای از هم می شکنند و جواهرات عتیقه ای را از پنجره های گرد و خاکی دعوت می کنند.

این شهر به اندازه کافی آسان است که بتواند پا به پا کند، اما در گرمای روز، من بیش از آنکه خوشبختانه صرف چند رئیال در سواری تاکسی کوتاه بین مکان بودم. من تاکسی های بسیاری را در بسیاری از شهرهای کشور پیدا می کنم و اگر مقصد شما به اندازه کافی شناخته شده باشد، مسائلی وجود ندارد. همه جا مسافرت می کنم، کنجکاوی مردم بهتر از آن هاست – من با مجموعه ای از سوالات بمباران می کنم، بیشتر درباره احساسات من از ایران.

جاذبه ستاره این منطقه کویری از شهر تخت جمشید است که در ۷۰ کیلومتری قرار گرفته است. در حال حاضر عمدتا توسط شن و ماسه پوشیده شده و با باد خشك خاك فرو ریخته شده است، پایتخت معروف امپراطوری هخامنشی باستان همچنان قادر به نگه داشتن هوا عظمت برای بسیاری از اعضای سلطنتی است كه از طریق درهای غول پیکر خود گذشت. داستانهای جشن بزرگ که بعدها برگزار شد، در سراسر دیوارهای جدا شده آن نشان داده شده است. حکاکی های دیواری از مردان که از تمام گوشه های جهان باستان وارد می شوند و با آنها هدیه ای از کشور خود می گیرند، نشان از دستیابی به این امپراتوری باستانی است.

با پر کردن نقاشی های باستانی، من به اتوبوس شش ساعته سفر می کنم تا من را به سمت مقصد بعدی یزد برد. در حالی که اتوبوس های مخلوط جنس هستند، هادی ها بسیار آگاه هستند تا اطمینان حاصل کنند که زنان تنها با هم گروه بندی می شوند و در کنار یک مرد نشسته اند. در محدودهی گروهی از زنان مورد علاقه، بیشتر وقت خود را صرف تحریک گفتگو در مورد اینکه چرا گردشگران در ایران بسیار کم هستند، خرید و جایی که من هستم.

یزد

توقف بعدی من، شهر کویری یزد، یکی از بهترین شهرهای دورافتاده در جهان اسلام است. کوچه های گرد و خاکی و شن و ماسه رنگی به نظر می رسد که زیبایی معماری شیراز را در بر دارد. در اینجا، ساختمان ها فداکاری را برای عملی انجام می دهند. گنبد های بژ و برج های باد باله به عنوان تهویه مطبوع طبیعی عمل می کنند.

همانطور که روز گرم می شود، من در داخل بسیاری از کافی نت های حمام عقب می افتم، به چای خوابیده و خواندن دارم. من راه خودم را از آنجایی که پرتوهای خشن خورشید را از بین می برم، از بین می روند.

کاروانسراهای قدیمی شهر و شهرهایی که در اطراف آن هستند، به روزهای سفر طولانی سفر می کنند، زمانی که قیمت بلیط قطار و مسافران تشنه در کنار جاده ابریشم قدیمی به یک مکان برای استراحت برای یک شب نیاز دارند. اثبات ثروت ناشی از دوران سلطنتی قاجار همچنان در کاخ های فروپاشی خود، که بعضی از آنها بازسازی شده اند و به عنوان هتل های بوتیک عمل می کنند، همچنان می توانند تحسین شوند.

محل اقامت من، هتل جاده ابریشم، در اواسط سه ماهه قبلی قرار دارد و همچنین به شکل یک کاروانسرای سنتی شکل گرفته است. در نزدیکی من می توانم نور های درخشان مسجد جمعه را ببینم و این دو مناره بلند و ظریف است که در آفتاب مرطوب آبی به نور خورشید می آید. سفر به یزد در داخل ایران حتی به صورت تور‌ لحظه آخری تعریف شده است که بلیط آن‌را می‌توان از آژانس‌های متفاوتی دریافتی مثل آژانس کی سفر تهیه نموند.

یزد مرکز زرتشتیان است که مذهبی بود که در سراسر ایران قبل از تسلط مسلمانان در سرتاسر ایران اتفاق افتاد و اکثریت کشور را به اسلام تبدیل کرد. درحالیکه دین اکنون به جوامع کوچک در سراسر کشور کاهش یافته است، برج های قصرشیرینی که به عنوان برجهای سکوت شناخته می شوند، هنوز هم در تپه دیده می شوند. تا سال ۱۹۶۰، این برجهای تکاملی به عنوان مکانی که زرتشتیان آنها را در معرض عناصر قرار داده بودند و به آرامی از بین میرفتند، استفاده میشد. یکی دیگر از قدیمی ترین آثار این مذهب باستانی، معبد آتش است، و شعله ای است که گفته می شود از سال ۴۷۰ سالگی حفظ شده است.

اصفهان

پس از پر شدن فرهنگ صحرای یزد، من به شهر مشهور اصفهان راه می یابم. برای صرفه جویی در زمان، من در اتوبوس شب بار دیگر برای سفر پنج ساعته پریدن. اتوبوس ها راحت و راحت هستند و انتقال آن آسان است.

سایت های اصلی این شهر در اطراف میدان امام، محدوده جادویی مجاور بازار مزارع بوژور قرار دارند. در هر دو طرف مسجد شیخ لطف الله، مسجد مسجد امام و قصر علی کیپو، محل اقامت قدیمی سلطنان صفوی، در هر دو طرف قرار دارد.

مسجد جامع امام و یا مسجد در ۲۶ سال ابتدای قرن بیستم ساخته شد. این ساخته شده از ۱۸ میلیون آجر و ۴۷۵۰۰۰ کاشی، در یک پالت بلوز glazed. من ساعت ها را می خرم تا طرح های پیچیده روی دیوارها و سقف ها را تحمل کنم.

قدم زدن شبانه در خیابان های اصفهان یک صحنه شلوغ را نشان می دهد، با جمعیت هایی از خانواده ها که برای بستنی و نوشیدنی های نوشابه های طعم دار با شیرینی مضر هستند، کاوش در مغازه ها یا جمع آوری در پارک های شهر را انجام می دهند. رودخانه خشک شده رودخانه عبور می کند و از طریق یک سری از پل های شیک عبور می کند.

من یک روز راه رفتن را در سایت های مختلف خود دارم، با تحسین آرک های پل ها، پیكیك كردن همراه با خانواده های دیگر در پارك هایی كه از رودخانه عبور می كنند و از كوهنوردی ونك در بخش ارمنستان بازدید می كنند. بر طبق گزارش ها، ارامنه ها به ایران باستانی فرار کردند که از آزار و اذیت امپراتوری عثمانی فرار می کنند. آنها به عنوان معترضان بزرگ به ویژه برای ابریشم شناخته شده بودند، بنابراین شاه عباس سپس حاکم از حل وفصل آنها استقبال کرد. کلیسای جامع، همراه با موزه ای در محل، بینش جالبی را در مورد وضعیت ارمنی ها، فرهنگ و تاریخ آنها ارائه می دهد. جاذبه اصلی موزه یک رشته مو است که دارای آیه ای از عهد عتیق است که بر روی آن با یک قلم الماسی حک شده است.

این بار، من آن را مخلوط میکنم و خرید اینترنتی بلیط قطار شبانه (سفر شش ساعت دیگر) را به تهران میبرم. این در سفرهای طولانی بین شهرهای است که من بهترین گفتگوها را با مردم محلی دارم. من در حیاط خوابگاه با چهار چاق و شگفت انگیز خانم های میانسال قرار می گیرم که تقریبا اجازه نمی دهند با تمام سوالاتی که در مورد تجربه من در ایران دارند بخوابم.

تهران

آنچه که بیشتر من در مورد تهران منفعت می بینم، موزه های زیادی است که به جای این مکان ها، به ویژه موزه ملی جواهرات، که تحت حفاظت سنگین در یک غرفه زیر بانک مرکزی ایران نگهداری می شود، قرار دارد. در میان گنجینه های آن، الماس ۱۸۲ قیری Darja Nur و طلای طاووس زمرد، مروارید و یاقوت کبود، که توسط یکی از شاهان امپراتوری مقدس به سرقت رفته است، استفاده می شود که از سلطنت امپراتوری قاجار برخوردار است. این نگاهی به گذشته های شگفت انگیز کشور می دهد.

یکی از چیزهایی که من از کشور دور می کنم دوستی مردم است. در طول دو هفته، سفر به ایران را انجام می دهم، نمونه هایی از مهربانی و مهمان نوازی بی نظیر وجود دارد. هرچند من خودم مسافرت می کنم، هیچ وقت احساس تنهایی نمی کنم. در حالی که منتظر قطار یا خوردن غذا در یک رستوران هستید، کسی هرگز در مورد هر چیزی از ادبیات ایران به فوتبال یا غذا صحبت می کند. اگر ایران برای ملیت های مختلف باز شود، محبت و شهامت مردم آن، همراه با تنوع چشم انداز و تاریخ و فرهنگ غنی، باعث می شود که فروش آسان باشد.

نویسنده نوشته: hosseini

دیدگاهتان را بنویسید

شاید دوست داشته باشید

هتل استقلال پارسیان تهران

هتل استقلال تهران، یکی از بهترین هتل‌های مجموعه‌ی پارسیان

تاریخچه وقتی صحبت از هتل های تهران به میان می

بلیط قطار در چین

چین با قطار: راهنمای عملی

تعطیلات خانوادگی از طریق چین توسط قطار به عنوان دیوانه

دیوار چین

راهنمای کامل گردشگری در چین

اگر قصد سفری تجاری یا تفریحی به چین را دارید،